ANOTACE​

Jak budovat inovativní firemní kulturu a zproaktivňovat lidi.

V proudu změn přispívá inovativní kultura ke schopnosti firmy přežít na měnícím se trhu. Jak mít nastavenou kulturu na inovace a proaktivní lidi? Chcete si ověřit, jak daleko je v tomto vaše firma? Na workshopu si ukážeme jak komplexní je tento požadavek a co vše musíme zohlednit, pokud chceme takovou kulturu vytvářet. Zblízka se podíváme na leadership a vedení organizace a řekneme si co jsou specifika a nejčastější chyby, kteří proaktivitu a inovaci brzdí už z pozice vedení. Posvítíme si i na HR procesy, které musí být nastavené v souladu s inovativním mindsetem a představíme důležité psychologické aspekty a dovednosti, které potřebujeme rozvíjet, pokud chceme mít proaktivní kolegy. Workshop okořeníme o naše příklady z praxe, kdy jsme jako externí HR tým rozvíjeli firemní kulturu právě tímto směrem. Společně si tak postavíme ideální firemní kulturu, na které ukážeme procesy, kterými jsme se k ní dostali, tak abyste si mohli identifikovat ve které fázi jste vy.

Hana Březinová

Hanka vystudovala psychologii a mediální studia na MU. Má několik let zkušeností z manažerských pozic v oblasti HR, kde vedla týmy, nastavovala strategie a firemní kulturu. Působila jako interim HR manager v IT firmě a nyní vede tým zkušených odborníků ve firmě Inspirata, která pomáhá firmám využívat naplno potenciál svých lidí a podporuje agilní firmy a samořídící týmy. Nastavuje HR strategie v menších a středních firmách, které rychle rostou. Věnuje se problematice samořídících týmu z psychologického hlediska, inspiruje na konferencích a má tu čest koučovat i významné české ředitele a manažery.

Eva Kostolanská

Facilitátorka, koučka a mediátorka konfliktní komunikace. Eva je právnička i psycholožka v jednom. Zabývá se nastavením firemní kultury v souladu s well- beingem a udržitelným růstem. Trénuje mindfulness a jiné techniky napomáhající inovativnímu naladění a mindsetu. V Inspiratě pomáhá nastavit správně mechanismy bránící vyhoření a naopak podporující proaktivitu a angažovanost lidí.