ANOTACE​

Budování samořízení a autonomie v organizaci - moderovaná diskuse

V rámci moderované diskuse se podíváme na kulturu a způsob řízení firmy Applifting. Ponoříme se do toho, jak lze řídit firmu bez manažerů, jakou to má formu, co přináší, že každý může mít připomínky k fungování firmy, kdo má tedy jaké odpovědnosti a jak to, že to celé drží po hromadě. Určitě se dotkneme i témat transparentnosti a náboru do takové kultury. Na otázky bude odpovídat jeden ze zakladatelů Filip Kirschner a Head of mobile Martin Srb.

Martin Srb

Martin se věnuje vývoji softwaru a IT již 20 let. Během své kariéry vystřídal role od vývojáře po manažera. Pět let pracoval pro firmu STMicroelectronics jako aplikační inženýr a vyvíjel audio software pro autorádia. Poté přešel do společnosti DHL, kde se věnoval návrhu a vývoji globálních logistických systémů. Po deseti letech vyměnil logistiku za energetiku a 3 roky pracoval jako Head of Business IT pro střední a východní Evropu ve švýcarské energetické společnosti Alpiq. Po letech strávených v korporacích nyní pracuje po pražské softwarové studio Applifting, které je známé svou kulturou tyrkysové organizace.

Filip Kirschner

Filip je spoluzakladatel a COO českého vývojářského studia Applifting, které vytváří software pro přední tuzemské i zahraniční společnosti a soustředí se na špičkovou firemní kulturu. Začínal jako iOS developer, následně se věnoval grafice a UX, ale nejvíce ho baví navrhovat a stavět produkty. V Appliftingu zajišťuje každodenní provoz a fungování firmy. Když se zrovna nestará o blaho Applifterů, věnuje se windsurfingu, kultovní hře na hrdiny Dungeons & Dragons a předávání znalostí mladším generacím na ČVUT FEL.

Jaroslav Procházka

Jarek se společně s firmami a jejich lídry snaží budovat agilní a inovační kulturu tam, kde to dává smysl a kde jsou tomu lidé nakloněni. Zkušenosti sbíral přes 13 let v různých rolích (od vývojáře, přes projekťáka a produkťáka až po agilního kouče) v inovačních a agilních projektech a transformacích v mnoha malých a středních českých firmách, velkých mezinárodních korporacích i českých institucích. Jeho přístup je hodně o spolutvorbě s týmy, koučování, mentoringu, stínování, hrách a simulacích.