fbpx

ANOTACE

Měnící se role HR a managementu v Agilitě

Agilita ve firmě je primárně o změně myšlení a postojů managementu a zaměstnanců. Lidé se tedy skutečně stávají tím hlavním, co firma má, ne že se to jen říká. V agilitě se vedení vzdává části pravomocí, ale musí je mít kdo převzít. Proto jsou tak důležité samoorganizované týmy a výchova lídrů v nich, denní vzájemná zpětná vazba, koučování, facilitace a mentoring a mechanismus koordinující směřování všech týmů stejným směrem (OKR). V agilitě také zanikají pozice a tudíž se mění i nábor, práce s lidmi, performance management a formální vzdělávání. Vše zmíněné má samozřejmě vliv na roli HR ve firmě.
V přednášce se podíváme, jak může být HR do těchto oblastí zapojeno, stát se v nich platným přispivatelem, ideálně lídrem. Stejně tak si ukážeme, jak v HR aplikovat agilní metody, vizuální management, samořízené týmy, retrospektivy, nebo experimenty.

Jaroslav Procházka

Jaroslav má 13 let zkušeností se zaváděním agility v IT i mimo IT (v managementu, marketingu, obchodě, projektování a výrobě) v mnoha českých i evropských firmách a institucích všech velikostí. Při těchto transformacích ve firmách hodně spolupracuje s HR, takže zná jejich problémy. Působil také v HR komunitě jako garant a barista HR kavárny nebo organizátor několika HR konferencí (Kvalita ve vzdělávání, HRin).

Scroll to top