fbpx

ANOTACE

Manažerská diskuse

Pozvali jsme si k rozhovoru Danu Fajmonovou, ředitelku HR z Raiffeisenbank a Aleše Neveselého, který je ve Y Softu členem Executive Managementu a má na starosti vedení týmu vývoje. Tradiční HR se zaměřuje na jednotlivce a jejich cíle, výkon a potřeby. Agilní HR přesouvá pozornost na skupiny a týmy. Budeme si povídat o tom, jak propojit HR s vývojem tak, aby HR chápalo potřeby agilního fungování týmů. Ale také aby je dokázalo podpořit a motivovat vývoj v dalším růstu a rozvoji. Zeptáme se jich na jejich zkušenosti, kde vnímají hodnotu, i na to, jak by vám doporučili začít a co by sami udělali jinak nebo na co dát dobrý pozor.

Pozvání do Manažerské diskuse přijali:

Dana Fajmonová

Head of People and Culture Raiffeisenbank

Dana nejdříve 3 roky v Raiffeisenbank řídila oblast Learning & Development. Přechodně působila v mezinárodní IT firmě, aby se do banky po 2 leté pauze vrátila letos v dubnu do role HR ředitelky. Vystudovala psychologii, později strategický management. Působila dlouho jako konzultant ve společnosti QED Group, odkud se vydala do mezinárodních společností za manažerskou prací. 2 roky řídila HR tým v EmbedIT, který procházel agilní transformací a podporovala tam kulturu self-managing týmů. Učí HR management na Univerzitě Karlově.

Aleš Neveselý

Head of SafeQ at Y Soft

Aleš začínal v roce 2002 na pozici technického konzultanta ve firme AVG, kde se záhy a v průběhu dalších let posunul do řídících rolí Customer Care týmů. Po osmi letech nastoupil do firmy Y Soft, kde postavil globální tým zákaznické podpory. V Y Softu je členem Executive Managementu a působí také v představenstvu dceřinné společnosti. V roce 2017 předal zákaznickou podporu a převzal vedení týmu vývoje, se kterým začal pracovat na zásadních změnách fungování. V této roli se začal mnohem více zabývat agilními frameworky, self-managed týmy a jeho velkou inspirací jsou knihy Budoucnost organizací (Frederic Laloux) a Podivín (Ricardo Semler). V jeho názorech se světy self-managed (a bezmanažerských) týmu a agilní přístup prolínají a podporují. Věří, že cílem manažera je „stát se nepotřebným“. 

 

Moderuje:
Jaroslav Procházka

Scroll to top