fbpx

ANOTACE

Manažerská stopa

Přizvali jsme pro vás k rozhovoru lídry z prostředí českých a slovenských firem, z finančního i technologického sektoru, které si agilitu zažívají, zkouší nebo už déle praktikují a necílíme zrovna nízko. Přijdou přímo generální ředitelé nebo členové nejvyššího vedení. Určitě se zeptáme na jejich zkušenost, reakce zaměstnanců na změnu, i na to, jak by vám doporučili začít a co by sami udělali jinak nebo na co dát dobrý pozor.

Pozvání do Manažerské stopy přijali:

Tomáš Salomon

CEO Česká spořitelna

Český bankéř a podnikatel, od 1. ledna 2016 generální ředitel a předseda představenstva České spořitelny. Pochází z Ostravy a vystudoval Fakultu ekonomiky služeb a cestovního ruchu Vysoké školy ekonomické v Bratislavě. Po sametové revoluci podnikal v pohostinství, 3 roky vlastnil restauraci. Podílel se na založení společnosti Mopet CZ, kde působil jako člen představenstva a generální ředitel. Poté působil na různých leadership pozicích v amerických firmách jako je Pepsi Cola. Od roku 1997 působí s krátkou přestávkou ve finančnictví a vystřídal řadu vysokých funkcí v různých finančních ústavech v Česku a na Slovensku (GE Capital Bank, Poštová banka, Erste Group).

Luděk Jírů

CEO Home Credit Česká republika & Slovensko

Ve skupině Home Credit začal působit v roce 2006. Tehdy měl na starost spolupráci s klíčovými obchodními partnery a budování týmu Key Accounts pro Česko a Slovensko. Od května 2011 je členem představenstva společností Home Credit a Home Credit Slovakia. Od roku 2018 nastoupil na pozici generálního ředitele, z níž formuje strategii společnosti, vč. postupného zavádění agilního způsobu řízení firmy. Absolvoval Ekonomickou fakultu Technické univerzity v Ostravě.

Dana Fajmonová

Head of People and Culture Raiffeisenbank

Dana nejdříve 3 roky v Raiffeisenbank řídila oblast Learning & Development. Přechodně působila v mezinárodní IT firmě, aby se do banky po 2 leté pauze vrátila letos v dubnu do role HR ředitelky. Vystudovala psychologii, později strategický management. Působila dlouho jako konzultant ve společnosti QED Group, odkud se vydala do mezinárodních společností za manažerskou prací. 2 roky řídila HR tým v EmbedIT, který procházel agilní transformací a podporovala tam kulturu self-managing týmů. Učí HR management na Univerzitě Karlově.

Vlastimil Kocián

Člen představenstva KROS

Vlasto začínal v Krosu před 24 lety jako programátor. Ve firmě postupně prošel několik významných pozic. Pro jeho sklon neustále vše zlepšovat nakonec zakotvil v představenstvu a zaměřuje se na inovace. Kromě práce v Krosu působí i v prezídiu žilinského clusteru IT.kraj a věnuje se mentoringu projektů ze StartupWeekendu.

a další brzy zveřejníme...

Moderuje:
Jaroslav Procházka

Scroll to top