fbpx

ANOTACE

Lidé především

Máme za sebou spoustu krásných a úspěšných zakázek. Díky tomu se nám rozrostl ateliér na 10 lidí a byli jsme nuceni začít řešit efektivitu fungování, transparentnost stavu zakázek a přebírání odpovědnosti. Jako majitelé jsme byli přetíženi a také atmosféra nebyla nejlepší. Tuto situaci jsme chtěli zlepšit, věděli jsme, že si to musíme odmakat sami, ale chtěli jsme do toho vtáhnout i tým. Místo metod a procesů jsme na to šli přes lidi, spolupráci a kulturu a během zhruba roku a půl jsme ateliér předělali. V této case study vám řekneme jak a dokonce tomu ani neříkáme agilita, ale selský rozum.

Kamila Krejčiříková

Kamila je tělem i duší zahradní architektka, která tvoří s týmem talentovaných lidí. Cesta k tomu začala před osmnácti lety, kdy začala pracovat jako svobodný architekt. Prvních osm let pracovali s manželem sami. Získali několik prestižních cen, mimo jiné Grand Prix obce architektů za obnovu Palmového skleníku v Lednici, nebo Cenu za rekonstrukci zahrady vily Tugendhat.

Po osmi letech se ukázalo, že je o jejich práci opravdu zájem a chtěli zvýšit kvalitu i objem zakázek, ale sami už to nezvládali. Postupně vybudovali tým, který má dnes stabilně deset členů. Pro Kamilu, jako samostatného člověka, který byl zvyklý být zodpovědný jen sám za sebe (a svou rodinu), bylo poměrně obtížné najít důvěru ve spolupráci s jinými lidmi. Z počátku fungovali trochu jako „rodiče“ mladších kolegů, nesli celou zodpovědnost a tím se vysilovali, brzdili jejich růst i rozvoj firmy. Pak se s externí pomocí postupně učili předávat kompetence a zodpovědnost a vytvářet prostor pro osobní růst kolegů. Velmi se jim ulevilo … a zároveň získali prostor pro rozvoj své i kolektivní kreativity. Výsledkem je mezinárodní cena German Design Award 2019, kterou získali za obnovu zahrady na Kuksu.

Scroll to top