fbpx

ANOTACE

Agile recruitment: Jde použít agilní metodologii i pro nábor?

Agile recruitment: Jde použít agilní metodologii i pro nábor? Co vlastně agile znamená? A jak děláme nábor my?

Slovo agile se dnes skloňuje v mnoha podobách. Máme nejenom agilní Development, ale i Finance, Marketing, HR. Co to ale fakticky znamená? Někde jde jen o „přilepení“ slova agile před název oddělení nebo procesu, abychom byli taky „in“ a šli s dobou. Jestli je to ale všechno, co se změnilo, nejspíš to k ničemu nepovede. No jo, ale co to agile tedy je? A jak ho máme použít v HR? Vždyť je to nějaká vývojářská metodologie...

Pojďme se na to společně podívat na našem workshopu.

  • Podíváme se na jednotlivé principy a myšlenky a ukážeme si, jak se dají použít v náboru

  • Povíme vám, jak děláme nábor u nás. Otevřeně vám přiznáme, co jsme vyzkoušeli a byla to slepá ulička. Naopak se pochlubíme tím, co nám funguje.

  • Na oplátku si rádi poslechneme, jak to chodí u vás 🙂

Gabriela Jakabová

Už téměř 10 let je Kentico nedílnou součástí mého života. Na začátku to byla malá firmička s pár zaměstnanci, kterou více méně nikdo neznal. Můj úkol byl v celku jednoduchý – postarat se o papírování, organizování a zařizování všeho, co se zrovna naskytne a je potřeba k úspěšnému chodu firmy.
Rok se s rokem sešel, najednou máme přes 250 zaměstnanců a já měla úžasnou příležitost být u toho. Dvakrát jsem zařizovala nové kanceláře, pomáhala zakládat zahraniční pobočky, o finance a právní záležitosti se starám v globálním měřítku a především pečuji o naše zaměstnance. Ano, je to jeden velký kolotoč. Nikdy nevím, co bude zítra, ale právě to mě na mé práci tak baví.

Zuzana Hriniková

V Kentico jsem začala pracovat před 6 lety jako QA Engineer, ale postupně mě to začalo stále více táhnout od klávesnice k lidem. Jako velký nadšenec do agilního vývoje jsem zde pomáhala zavádět scrum, až jsem se přehoupla do pozice prvního fulltime ScrumMastera.
Pak se náhoda setkala s osudem, a když jsme u nás otevřeli pozici University Relations Manager, byla to pro mě jasná volba. Nejprve jsem měla na starosti vztahy se školami a pořádání různých studentských aktivit, postupně jsem si osvojila další části HR. Dnes si užívám rozmanitost práce na našem HR - řeším strategii náboru a onboarding, občas se prohrabu v kódu na našem webu, hraji si s marketingovými analytikami a užívám si pohovory se zajímavými kandidáty.

Jiří Kroupa

Pro Red Hat pracuji necelých pět let na pozici Talent Acquisition Specialist se zaměřením na Advisory a Recruitment. Starám se hlavně o nábor do našich engineering týmů - DevOps, Quality a Software Engineering napříč všemi produkty Red Hatu a nechybí ani people manažerské pozice či projektový management. Když jsem začínal, bylo nás 600, dnes máme cca 1 200 zaměstnanců v ČR, z nichž přes 90% je v Brně, aktivně nabíráme ve většině zemí EU. Jelikož OpenSource svět nasadil k neskutečnému trháku, tak se rozhodně nenudíme a proto mě baví každý den vstávat do práce.

Scroll to top