fbpx

ANOTACE

Agile, kultura a HR. Jak to spolu souvisí?

Firmy často vnímají „agilní“ iniciativy jen jako další projekty, které mají zvýšit produktivitu. Pokusy tímto směrem však obvykle selžou. Statistiky se k této skutečnosti vyjadřují celkem jasně a nekompromisně. Naštěstí existuje mnoho firem, které v „agilní“ transformaci vidí kulturní proměnu organizace. Tyto společnosti a jejich vedení chápou, že nejprve je nutné změnit způsob uvažování každého z lídrů, a až poté se zaměřit na agilní chování, zvyky a postupy. Naopak to prostě nefunguje. Tak to prostě je!
V mém chápání budoucího světa znamená agilita jednoduše návrat ke zdravému rozumu, ke způsobu práce, který byl částečně zničen průmyslovou revolucí, a v neposlední řadě, k mnohem lidštějšímu přístupu. Z uvedeného vyplývá, že v tomto procesu či posunu mají hrát klíčovou úlohu personalisté. Pro ně i pro nás to znamená velkou příležitost stát se opravdovými strategickými partnery generálních ředitelů, předpovídá kouč Ram Charan a společnost McKinsey.

David Vrba

David strávil více než 20 let ve vedoucích pozicích zahraničních, ale i českých firem. Velkou část své kariéry propojil s inovační a technologickou firmou 3M, kde působil 6 let jako generální ředitel pro ČR. V obchodně-marketingových pozicích vedl týmy ve více než 20 zemích světa. David realizoval akvizice a zakládal start-upy. David je certifikovaný kouč, mentor a neutuchající "life-long learner", kterého baví sdílet. V současné době se věnuje podpoře týmů a firem, které to s firemní kulturou a leadershipem myslí vážně.

Scroll to top